Dovolenka na ostrove Mljet v Chorvátsku

Ostrov Mljet sa úplne líši od ostatných ostrovov Chorvátska. Nie je to úplne opustený kus prírody ani turistov našľapané centrum. Mljet je všeobecne známy ako jedna z najkrajších častí Chorvátska, kde si užijete to najlepšie kúpanie. More je spojené úzkym prielivom s dvoma nádhernými lagúnami – Veliko a Malo jazero. Voda v lagúne je o tri až päť stupňov teplejšia ako v okolitom mori a je tiež menej slaná. Stačí sa len položiť na hladinu a užívať si božský kľud.

Chorvátsky ostrov Mljet

Ako sa dopraviť na ostrov Mljet?

Na ostrov Mljet môžete pohodlne nechať dopraviť loďou z ostrova Pelješac. Ak sa chcete dostať do Národného parku, ktorý leží v západnej časti ostrova, budete musieť zaplatiť vstupné. Vstupenka pre návštevníkov nad 18 rokov stojí 65 kun. Ak je Vás viac, skupinová zľava na osobu je 12 kun. Dôchodcovia, študenti a deti zaplatia 45 kun. Deti do 6 rokov majú vstup do Národného parku Mljet zadarmo. Všetky ceny sa vzťahujú na hlavnú sezónu.

Čoho sa treba vyvarovať?

Rovnako ako všetky národné parky má aj národný park Mljet pravidlá, ktoré treba dodržať. Odporúčame si ich dôkladne naštudovať, za ich prípadné porušenie vám hrozí pokuta až do výšky 15000 korún.

Čo tu robiť?

Vodné radovánky na pláži sú na ostrove samozrejmosťou. Tí z Vás, ktorí majú radi pešiu turistiku si tu prídu na svoje. Najvyšší bod ostrova, ktorý leží cca 500 metrov nad morom môžete dosiahnuť aj na bicykli. Pre tieto druhy turistiky sú tu priamo ideálne podmienky. Pri turistike nezabudnite na dodržiavanie pitného režimu.

Dôležité informácie nájdete na internetových stránkach www.np-mljet.hr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *