Dovolenka v Zadare v Chorvátsku

Zadar je ako hlavné mesto severnej Dalmácie veľmi dôležité nielen dopravnú ale aj pre turistickú tepnu. Dopravu sem zabezpečuje nedávno zbudované diaľnice Záhreb – Split, je tu letisko, vedú sem železnice a z miestneho prístavu každý deň vyplávajú desiatky lodí do celého Jadranu.Najznámejšia pamiatka v Zadare je kostol sv. Donáta.

Zadar - Chorvátsko

V meste sú dodnes pozostatky pevných hradieb, ktoré v minulosti odolali nájazdom kočovníkov, prvej aj druhej svetovej vojne a nedávnej vojne medzi Srbmi a Chorvátmi, ktorá ich veľmi poškodila. Vďaka obetavosti ľudí, boli hradby takmer kompletne obnovené.

Zadar ponúka všetko, čo moderný turista potrebuje – zachovalé pamiatky, nádhernú prírodu, dlhé pláže a kompletné turistické vybavenie. V zadarskej riviére sa okrem Zadaru nachádzajú rušné turistické strediská ako je Nin, Petrčane, Sukošan a Bibinje. Nin je medzi turistami obľúbený najmä pre svoje piesočné pláže vhodné predovšetkým pre deti. Sukošan a Bibinje sú klasické turistické mestečka s peknými prístupnými plážami a množstvom turistických zariadení.Petrčane je letovisko, ktoré ťaží predovšetkým z cestovného ruchu. Môže sa pochváliť plážou s jemným štrkom a neďalekým menším prístavom, kde kotvia prevažne člny miestnych rybárov a výletné jachty.

Dôležité informácie nájdete na internetových stránkach www.zadar.hr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *