Dovolenka v Antalya v Turecku

Antalya disponuje vlastným medzinárodným letiskom, takže doprava sem je bez problémov. V samotnom meste je množstvo hotelov i malých penziónov, v ktorých si svoju dovolenku užijete. Najviac ubytovacích kapacít sa nachádza v blízkosti pláže Konyaalti, odkiaľ je to do centra mesta čo by kameňom dohodil.

Antalya - Turecko

Tu sú postavené predovšetkým 3 * hotely ponúkajúce stravovanie formou polpenzie alebo all inclusive a jazdia sem hlavne turisti, ktorí vyhľadávajú ruch a živú atmosféru. Ak však túžite po pokojnejšom prostredí a chcete sa nechať hýčkať vyberte si ubytovanie v oblasti Lara. Práve tu si totiž môžete vybrať jeden z niekoľkých luxusných hotelových rezortov, kde je kľud a all inclusive samozrejmosťou. Ak chcete spoznať “pravé Turecko”, ubytujte sa v starej časti mesta. Okolo prístavu sa nachádza množstvo malých príjemných penziónov, ktorých ceny sú pomerne nízke.

Ďalšou výhodou Antalyie je vlastné medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza približne 10 km za mestom. Nečaká vás teda žiadny zdĺhavý transfer, čo je ideálne predovšetkým pre rodiny s malými deťmi. Ak budete chcieť po meste cestovať krížom krážom, určite využite miestne dolmusy (zdieľané taxi). Z Antalye sa dá pohodlne dostať aj do ďalších turistických letovísk alebo do tureckého hlavného mesta Ankary a to linkovými autobusmi. Ak chcete ušetriť, tak hľadajte last minute Turecko dovolenky.

Antalya – história

Antalya býva často nazývaná “perlou Tureckej riviéry” – a či právom to posúdite najlepšie sami, keď sa sem vydáte na dovolenku. Antalya je hlavným mestom Antalyjskej provincie a podľa posledného sčítania tu žije viac než milión obyvateľov. Rozľahlé pobrežie sa nachádza v Antalyjskom zálive a je obmývané Stredozemným morom. V zelenom pohorí Taurus sa ukrývajú úrodné políčka pomarančovníkov, ale aj nedávno objavené vodopády Kursunlu, ktoré Vám svojím vzhľadom a okolitou krajinou môžu pripomínať slávne Plitvické jazerá.

Mestečko pod názvom “Adalia” bolo založené pergamonským kráľom Attalosom II. v roku 160 pred Kristom. Najviac pamiatok však pochádza z obdobia rímskej nadvlády, o ich výstavbu sa zaslúžil predovšetkým cisár Hadrián. Hoci dnes sa mesto neustále rozrastá, ešte na začiatku 20. storočia sa Antalya vyznačovala kľudnou až ospalou atmosférou. To sa však zmenilo potom, čo tu došlo k expozícii medzinárodného letiska a miestne pláže i uličky zaplnili davy turistov. Ak však navštívite antalyjské vodopády Düdense, tak Vám ruch miliónového veľkomesta bude pripadať na hony vzdialený.

Zaujímavé destinácie

A prečo je práve Antalya taká známa? Okrem bohatej histórie samotného mesta je totiž tiež výborným východiskovým bodom pre organizovanie zaujímavých výletov. Ak si budete chcieť oddýchnuť, nie je nič lepšie, než sa natiahnuť na jednej z miestnych pláží pokrytých tým najjemnejším pieskom a užívať si kúpanie v priezračnom mori. Ani milovníci športu a nikdy nekončiacej zábavy nemusia klesať na mysli, pretože v novej časti Antalyi to žije vo dne aj v noci.

Pláží, kde sa dajú prežiť dni plné leňošenia a kúpania sa tu nachádza hneď niekoľko. Medzi najnavštevovanejšie patria pláže Konyaalti a Lara. Pláž Konyaalti sa rozprestiera na západe a navštevujú ju najmä vyznávači vodných športov či rodiny s deťmi, atmosféra tu je teda pomerne rušná. Východné je pláž Lara a tá je známa svojim jemným pieskom a pretože sa nachádza 10 km za mestom, tak práve sem mieria tí, čo si neželajú byť počas opaľovania ničím a nikým rušení.

Milovníci nakupovania by si nemali nechať ujsť prechádzku po vyhlásenom bulváre Sarampol, v okolí ktorého sa ukrývajú tie najrozmanitejšie obchodíky a bazáre. Odporúčame naplánovať si nákupy na piatok, kedy sa tu koná slávny trh a verte, že odtiaľ rozhodne neodídete s prázdnou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *