Turistické destinácie v Turecku

V Turecku sa nachádza mnoho turistických letovísk, čo Vám síce výber vhodnej lokality neuľahčí, ale na druhú stranu je naozaj z čoho vyberať. Teraz Vám predstavíme tie najžiadanejšie, ktoré sa nachádzajú na Tureckej riviére aj Egejské riviére. Asi najznámejšia turistická destinácia je Antalya – “perla Tureckej riviéry” a mieria sem predovšetkým turisti, ktorí vyhľadávajú zábavu a bohaté športové vyžitie – ani milovníci histórie však nezostanú o nič ochudobnení. Neďaleko Antalye leží Alanya, ktorej dominantou je zrúcanina starej pevnosti. Toto letovisko je vhodné pre nenáročných klientov, ktorí si chcú užiť hlavne kúpanie a príjemnú prázdninovú atmosféru.

Turistické destinácie - Turecko

Ak Vás zaujíma antická kultúra, rozhodne navštívte Side. V tomto pôvabnom mestečku sa totiž zachovalo veľa pamiatok z obdobia gréckej i rímskej nadvlády, ktoré rozhodne stoja za videnie. Ďalším známym letoviskom je Kemer, ktorý v posledných rokoch láka turistov ako magnet…

Ak si chcete na dovolenke hlavne odpočinúť či zahrať golf a za tento luxus neváhame poriadne zaplatiť, bude pre Vás stredisko Belek to pravé.

Za návštevu určite stojí aj hlavné mesto Istanbul, kde nájdete kopec zaujímavých pamiatok. Ak ste sa však rozhodli pre pokojnejšiu Egejskú riviéru, rozhodne sa vydajte do Bodrumu, kam jazdí za relaxáciou aj turecká smotánka. Keď Vás odpočinok omrzí, určite si nenechajte ujsť výlet do Pammukale. Popísať túto prekrásnu hračku prírody sa slovami nedá – to proste musíte vidieť! Ďalším známym letoviskom je Marmaris. Toto mesto v nedávnej minulosti zasiahlo ničivé zemetrasenie, a tak bolo prakticky znovu vystavané a dnes láka turistov predovšetkým na nádherné piesčité pláže – verte, že kúpanie tu si rozhodne užijete. Ak by ste sa radi pokochali pohľadom na zelenú prírodu, vydajte sa do Fethiye. Toto mestečko bolo turisti objavili pomerne nedávno, ale jeho história siaha hlboko do staroveku. Čaká Vás pokojná atmosféra, zrúcaniny križiackych pevností a kúpanie v azúrovom mori … Tak už ste si vybrali destináciu pre Vašu budúcu dovolenku?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *