Dovolenka v Kemer v Turecku

Nech ste akejkoľvek povahy, tak nemôžete výberom Kemeru ako vašej ďalšej dovolenky urobiť chybu. Toto mestečko má čo ponúknuť romantikom, ale aj milovníkom nočného života a dokonca aj rodinám s deťmi. Ak patríte medzi romantické duše, rozhodne si nenechajte ujsť večernú prechádzku po pláži. Pozorne sledujte morskú hladinu – na mori sa totiž usadzuje veľké množstvo planktónu, ktorý medzi sebou vytvára malé svetielkujúce Hviezdičky.

Kemer - Turecko

Ak ste skôr živšie povahy, tak sa do nočného Kemeru zamilujete – miestna promenáda totiž naozaj žije. Z tohto dôvodu je práve Kemer miestom, kam jazdia na prázdniny prevažne mladí ľudia alebo rodiny s deťmi. Tie však netrávia večery na diskotékach, ale v miestnom menšom aquaparku alebo mestskom parku plnom zelene, potôčikov a bohatého vyžitia pre deti. Ihrisko však nie je určené len deťom – nachádza sa tu aj akési “fitness”, kde sa pre zmenu do sýtosti vybláznia dospelí a len máloktorý odolá.

Ubytovanie

Škála ubytovania je v Kemere veľmi pestrá a z ponuky cestovných kancelárií si určite vyberiete. Môžete bývať v hoteloch v rozmedzí 3 – 5 hviezdičiek ponúkajúcich stravovanie formou polpenzie alebo all inclusive. Hotely bývajú často v krásnych záhradách plných zelene a veľmi blízko pláže – jedná sa teda o veľmi príjemné ubytovanie. Vzhľadom k vysokým letným teplotám vzduchu aj mora takmer každý hotel disponuje bazénom, tie luxusnejšie dokonca ich sústavou – a verte, že takéto osvieženie Vám naozaj príde vhod.

Doprava

Ak ste sa rozhodli stráviť Vašu dovolenku v Kemere, najpohodlnejšie sa sem dostanete letecky. Vaše lietadlo pristane na medzinárodnom letisku v Antalyi, ktorá je od Kemeru vzdialená približne 45 km. Ak by ste však z Antalyie radi videli aj niečo iné ako letiská, bez obáv môžete využiť dolmusy (zdieľané taxi). S miestom i časom ich odchodov Vám určite radi poradia zamestnanci kemerského informačného centra.

História Kemeru

Ešte v 60. rokoch 20. storočia sem neviedli ani cesty, ale takmer zabudnutá rybárska dedinka sa postupne vypracovala na moderné turistické letovisko, pre dovolenku doslova ako stvorené. Tu si rozhodne každý príde na svoje. Letovisko je vhodné nielen pre milovníkov kúpania a vodných športov, ale aj pre tých, ktorí majú radi zelenú prírodu a pôsobivé historické pamiatky.

Mestečko sa síce rozprestiera na Tureckej riviére, ale s “pravým Tureckom” toho má spoločného len veľmi málo. Z tohto dôvodu je tunajšia atmosféra veľmi voľná – ak sa cez deň prejdete po promenáde iba v plavkách, nikto sa nad tým nepozastaví. Skrátka – pre niekoho nevýhoda, pre iného zase plus. Kemer sa každoročne stáva cieľom nemeckej a ruskej klientely, preto sa Vám na prvý pohľad môžu zdať ceny trochu vyššie. Ak však máte dostatok času a trpezlivosti, dohadujte a budete milo prekvapení. Taká pekná napodobenina kabelky od Gucciho za trochu námahy určite stojí, že milé dámy?

Geografia Kemeru

Kemer leží na juhu Turecka a jeho 35 km dlhé pobrežie sa rozprestiera v Antalyjskom zálive, ktorý patrí medzi najväčšie zálivy Stredozemného mora. Celé letovisko je obklopené vápencovým pohorím Taurus čiže Toros Daglari, ktorého vrcholky sú bohato porastené píniami a akoby pomaly zostupujú k moru. Najbližším veľkým mestom je už spomínaná Antalya, ktorá je od Kemeru vzdialená 45 km západným smerom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *