Ubytovanie v Turecku

Celkovo je Turecko s ubytovaním na veľmi dobrej úrovni. Napriek tomu sa hovorí, že ak sa človek nechce stretnúť a nečistotou na izbách a so zlou stravou, nemal by voliť hotel pod tri hviezdičky. Ak ste sa rozhodli precestovať viac častí Turecka, tak je určite lepšie hľadať hotel na určitej lokalite cez deň, pretože večer už býva plno.

Ubytovanie v Turecku

V Turecku je celkovo veľký výber typov ubytovania a veľké cenové rozdiely, väčšina turistov však stále volí klasiku – hotel s vlastným bazénom a pláž, čo by kameňom dohodil.

Hotely v Turecku

Ako už bolo spomenuté, najnižšia kategória hotelov má 2 hviezdičky, ktoré väčšinou bývajú bez klimatizácie, čo môže byť v letnom období problém. V troj a viac hviezdičkových hoteloch už nám Turecko ponúka vlastný bazén v komplexe, v niektorých hoteloch aj ležadlá a slnečníky na pláž zdarma a samozrejmosťou býva zapožičanie kľúča na hotelovej recepcii od trezoru.

Dajte si ale pozor, vo veľkej väčšine týchto hotelov je prísny zákaz donášania jedla na izbu. Ak ste milovník prepychu a luxusu, Turecko vás v tomto smere určite nesklame.

Penzióny

Bývanie v penziónoch je odporúčané skôr mladým ľuďom, ktorí sú menej nároční a dokážu sa uskromniť. Obzvlášť sa tento spôsob ubytovania oplatí, ak sa rozhodneme po Turecku cestovať a nestráviť celú dovolenku na jednom mieste. Keď potom budete hľadať ubytovanie priamo na mieste môžete ho zohnať už aj za 10€ na noc.

Kempy

Kempingové centrá nájdeme v Turecku hlavne na západe, kde sa nachádza najväčší počet turistov, ale sú aj na východe. Úroveň sa tu tiež líši podľa kvality. Môžete sa stretnúť s veľmi dobrým vybavením až po jednoduché lesné stany.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *