Zaujímavé miesta v Kemere

Keď Vás prestane baviť odpočinok na pláži, vydajte sa do miestneho prístavu za delfínmi, do národného parku a historického mestečka Olympos, na výlet do Zeleného kaňonu alebo si zaplávať medzi dochovaným opevnením mesta Phaselis, ktoré je čiastočne zatopené. Najbližším zaujímavým miestom, kam sa môžete z Kemeru vydať, je bezpochyby národný park Olympos. Najskôr sa prejdite rozvalinami starovekého mestečka, ktoré bolo založené približne v 3. storočí pred n.l., aby chránilo miestnych obyvateľov pred nájazdmi pirátov.

Pláž Olympos - Turecko

Dodnes sa tu zachovali antické kúpele, trhovisko alebo hrobky so sarkofágmi. Olympos však nie je len zrúcanina antického mesta, ale predovšetkým najvyššia miestna hora, ktorej najvyšší bod sa týči 2 400 m nad morom. Skôr než začnete stúpať na jej vrchol, určite nepohrdnete osviežením v podobe kúpania – priamo pri rozvalinách starého mesta sa totiž rozprestiera krásna štrkovitá pláž. Keď si v more dostatočne užijete, je načase vydať sa na zhruba hodinový pochod. Cieľom všetkých návštevníkov národného parku je ohňová stráň Chiméra, z ktorej občas vyšľahnú tzv Héfaistove plamene. Pretože sa to deje už po dlhé tisícročia, nie je divu, že tomuto miestu prisudzovali miestni ľudia magickú moc. Na úpätí Chiméry stojí Héfaistova svätyňa pomenovaná rovnako ako plamene po antickom bohu ohňa. Ak patríte medzi dobrodružné povahy a ste si vedomí toho, že pohľad na nočnú Chiméru sa pre Vás stane čarovným zážitkom, môžete prespať priamo na území národného parku, a to v hippie komunite. Ponuka ubytovania je tu naozaj zaujímavá – môžete spať v závesnej hojdacej sieti alebo v domčeku na strome.

Milovníkov pešej turistiky iste nadchne výlet do Zeleného kaňonu, ktorý je nazývaný “srdcom Taurus”. Nachádza sa tu 3. najväčšia turecká priehrada, ktorá je napustená vodou ostro zelenej farby. Ďalším miestom ktoré rozhodne stojí za videnie, je Phaselis – bývalá rímska kolónia a rodisko slávneho básnika Theodecta. Hovorí sa, že toto územie získali jeho zakladatelia iba za niekoľko sušených rýb. Phaselis má v súčasnosti úplne inú hodnotu a to aj preto, že veľká časť mesta dnes leží pod vodou. Kde inde sa Vám pošťastí plávať medzi dochovaným opevnením pochádzajúcim zo slávnej antickej éry? Dodnes tu stoja bývalé kúpele, agora alebo amfiteáter, ktoré sa vtedy dravým pirátom nepodarili zrovnať so zemou.

Ak Vás viac než história láka šíre more, neváhajte a vydajte sa do miestneho prístavu – Kemer je totiž miestom, kde môžete vidieť snáď najväčší počet voľne žijúcich delfínov a bola by náhoda, ak by ste počas prechádzky nevideli ani jedného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *