Zaujímavé miesta v Antalyi

Antalya uspokojí milovníkov histórie (v starej časti mesta) ale aj milovníkov prírody (v blízkych národných parkoch). Mesto sa v podstate delí na dve časti, starú a novú. Stará časť čiže Kaleici, to sú malé kamenné či drevené domčeky, romantické krivoľaké uličky a starý prístav. Dominantou Kaleici je Hadriánova brána či mešita Yivli Minare so svojím známym Žliabkovaným minaretom.

Hadriánová brána - Turecko

Hadriánova brána, ktorú charakterizujú tri mohutné oblúky, bola postavená na počesť návštevy slávneho cisára Hadriána – určite sa k nej vydajte po zotmení, keď je brána čarovne nasvietená. Ďalšou slávnou mešitou je Kesik Minare, ktorá sa svojím zlomeným minaretom pôsobí trochu netypicky. Až sa dostatočne pobavíte, určite navštívte aj miestne archeologické múzeum.

A teraz už nahor k Düdenskému vodopádu, vysokému 40 m. Pohľad naň je čarovný v každom ročnom období. Obyvatelia však tvrdia, že najkrajší pohľad sa vám naskytne na jar, keď všetko okolo začína rozkvitať. V blízkosti vodopádu sa nachádza jaskyňa Karain, kde môžete vidieť najstaršie nástenné maľby v celom Turecku. Skutočne panenskú prírodu uvidíte v troch národných parkoch, ktoré od Antalye nie sú ďaleko. Park Termessos ukrýva ruiny starovekého mesta, ktoré sa nepodarilo dobyť ani samotnému Alexandrovi Veľkému. Návštevu parku Olympos so slávnou Ohňovú stráňou Chimera odporúčame naplánovať na večer – práve tak totiž z krajiny najviac vyniknú samovoľne šľahajúce plamene. Posledný park Köprülü je oázou nielen pre milovníkov zelene, ale aj pre vyznávačov divokého raftingu. Ak budete mať čas a chuť, môžete sa vydať ešte do starovekých miest Aspendos, Perge či romantického Side, kde uvidíte zachovalé antické pamiatky, nad ktorými sa vám bude tajiť dych.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *