Zaujímavé miesta v Side

Side má vlastné historické centrum so zaujímavými antickými pamiatkami. Ak Vám to ale nebude stačiť, vydajte sa na výlet do blízkych antických miest. Vďaka historickému jadru netreba kvôli poznaniu ihneď opúšťať brány mesta, ktorého dominantou je obrovský amfiteáter s 20 tisíc miestami na sedenie. Aby ste sa k divadlu a ďalším pamiatkam vôbec dostali, musíte prejsť zachovalou helénsku bránou. Krásne sú najmä ruiny starých antických chrámov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti jachtového prístavu.

Apolónov chrám - Turecko

Najväčší chrám, ktorý tu bol kedy postavený, je zasvätený Apolónovi, ale Vy z neho dnes uvidíte iba mohutné stĺpy a časti múrov. Ďalší chrám, ktorý stihol podobný osud, je Dionýzov. Nemenej zaujímavé sú aj krivoľaké uličky a agora. Ak by ste radi uvideli aj relikvie, ktoré tu našli archeológovia, rozhodne navštívte miestne múzeum.

Za ďalšími nezabudnuteľnými miestami už musíte z mesta von. Najskôr sa môžete vydať do 22 km vzdialeného Aspendos, ktorého pýchou je taktiez rímsky amfiteáter – vraj sa jedná o najlepšie zachované rímske divadlo celého antického sveta. Keďže sa Aspendos každé leto stáva dejiskom festivalu opery a baletu, možno sa Vám pri svojej návšteve pošťastí nejaké predstavenie zhliadnuť. Nemenej zaujímavým miestom je Perge, ďalšie dochované antické mesto, kde sa okrem iného dodnes nachádza aj ohromný štadión. Už viete prečo sa hovorí, že v Turecku uvidíte viac antických pamiatok ako v celom Grécku?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *