Dovolenka na ostrove Lošinj

Ostrov Lošinj leží v severnej časti Kvarnerského zálivu. V minulosti bol spojený úzkou šijou s blízkym ostrovom Cres. Tá bola ale pre ľahší prejazd lodí prehĺbená a rozšírená a ostrovy sa nadobro od seba oddelili. Teraz sú spojené pohyblivým mostom pri mestečku Osor. Centrom ostrova je mesto Mali Lošinj s dôležitým prístavom v zátoke Luka Mali Lošinj. Okolie mesta je obklopené hustou zeleňou a tunajšie pláže ponúkajú výborné možnosti na kúpanie. Pre svoje kvalitné ovzdušie v kombinácii s krištáľovo čistým morom bolo mesto v devätnástom storočí vyhlásené za prírodné kúpele.

Ostrov Lošinj v Chorvátsku

Veli Lošinj

Bývalé centrum ostrova Veli Lošinj je charakteristické 4km dlhou promenádou, ktorá ho spája s mestom Mali Lošinj. Návštevníkom prichádzajúcim loďami určite utkvie v pamäti pekný prístav a vysokými domami a reštauráciami v pozadí.

Miestne atrakcie

Okolité more sa môže pochváliť skupinou asi 100 delfínov, ktorí s obľubou preskúmavajú okolo plávajúce lode. Pre udržanie tohto spoločenstva sú dané pravidlá, ktoré turista musí pri stretnutí s delfínmi dodržiavať. Dôležité je nekŕmiť delfíny a nerušiť ich rýchlou a hlasnou plavbou.

Spojenie s pevninou

Trajekt vypláva niekoľkokrát týždenne zo Zadaru do prístavu v meste Mali Lošinj. Prípadne je možné využiť tiež pravidelné trajektové spojenie Cres – Zadar. Samozrejme je potrebné najskôr sa dostať cez most na ostrov Cres.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *