Dovolenka na poloostrov Pelješac

Polostrov Pelješac sa nachádza v južnej časti Chorvátska blízkosti Dubrovníku. Hneď po Istrii je to druhý najväčší polostrov tejto krajiny. Pre obyvateľstvo má veľký význam pestovanie olív, vína a rybolov. Sú to činnosti, ktoré sa na ostrove vykonávali už pred niekoľkými storočiami. Tradícia výroby kvalitného vína Dingač. Postup sa odovzdáva z generácie na generáciu.

Polostrov Pelješac - Chorvátsko

Strediská

Hlavné strediskom ostrova je prístavné mesto Orebič. V minulosti bolo významnou lodnou križovatkou. Vyplávali odtiaľ lode do mnohých morí, z ktorých sa mnohé už nikdy nevrátili. Bol to asi údel námorníkov, dnes možno obdivovať krásne moderné jachty a výletné lode v miestnom prístave. História námorníctva je zachytená v miestnom múzeu. Orebič môže turistom ponúknuť veľmi atraktívne pláže, nádherné zátoky a predovšetkým zeleň, ktorej je všade viac než dosť.
Ďalšími turistickými centrami sú Trstenik, Žuljana, Postup, Trpanj a iné. Trpanj je obľúbeným cieľom mnohých rybárov. Tunajšie vody sú zaujímavé tým, že sa tu mieša sladká a slaná voda.

Doprava na ostrovy

Z Orebič a celkovo z celého polostrova je výborná dostupnosť na mnoho ostrovov v Jadranskom mori. Na ostrov Korčula jazdí z Orebič pravidelná trajektová linka. Vyplávajú odtiaľ aj lode na ostrovy Mljet, Hvar a veľa ďalších. Lodné linky na menšie ostrovy nevyplávajú každý deň, ale najčastejšie dva alebo tri dni v týždni. Samozrejme si môžete zaplatiť súkromný výlet s miestnymi lodnými dopravcami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *