Dovolenka v Šibeniku v Chorvátsku

Šibenik je najstaršia slovanská osada na Jadrane. Dnes je dôležitým turistickým a kultúrnym centrom severnej časti Dalmácie. Zároveň je považovaný za najlepšie chránený prístav v celom Chorvátsku a je obklopený 240T ostrovmi. Okrem ostrova Murter sú obývané aj ostrovy Krpanj, Prvic, Zlarin, Kaprije a Žirje. Ostrov Krpanj je zasvätený všetkým milovníkom potápania.

Šibenik - Chorvátsko

Okrem potápačskej školy je v hoteli Spongiola veľmi zaujímavá expozícia z histórie potápania, ktorá určite stojí za návštěvu. V meste Šibenik nesmieme zabudnúť radnicu na katedrálu sv. Jakuba, ktorá je najznámejšou zachovanou renesančnou stavbou v krajine. Celá stavba je postavená z bieleho kameňa vyťaženého na ostrove Brač a nechýba na zozname chránených historických pamiatok UNESCO.

Vo vzdialenosti 6km južne od Šibeniku leží turistické stredisko Solaris, ktoré patrí k najobľúbenejším v celom Chorvátsku. Veľmi vyhľadávané je nové wellness centrum, ktoré ponúka špičkové relaxačné a rehabilitačné služby všetkým návštevníkom. Zo strediska pravidelne vyrážajú výletné lode k ostrovom Kornati a vodopádom Krka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *