Dovolenka vo Vodiciach v Chorvátsku

Pôvodne rybárska osada Vodice sa postupom času transformovala vo významne turistami navštevované mesto, obklopené borovicovými hájmi a rozsiahlymi vinicami. Svoj názov mesto dostalo od prameňov pitnej vody, ktoré v meste i jeho okolí vyvierajú. Teraz je mesto Vodice významné turistické centrum, z ktorého sú rekreantom ponúkané výlety na ostrovy Korat, vodopády na rieke Krka a prírodný kaňon Paklenica.

Vodice - Chorvátsko

Častým cieľom výletov je mesto Šibeník, ktoré sa môže pýšiť titulom najstaršie mesto na Jadrane. I cez vysokú turistickú návštevnosť si Vodice udržujú svoju pokojnú atmosféru, ktorou sa môžu pýšiť už po niekoľko sto rokov. V meste sa nachádzajú všetky dôležité rekreačné zariadenia, ktoré uspokoja aj náročného turistu.

Tribunj

Na západ od Vodice môžete navštíviť rybársku dedinu Tribunj, ktorej časť sa nachádza na pevnine aj na blízkom ostrovčeku, ktorý je s ňou spojený starým kamenným mostom. V minulosti bola celá dedina obohnaná vysokými hradbami, ktoré mali brániť proti nájazdom. Pozostatky hradieb sú viditeľné dodnes.

Srima

Mesto Srima, ktoré leží neďaleko Vodice juhovýchodným smerom, môže turistom ponúknuť pokojné prežitie dovolenky. Turistický ruch je hlavne v meste Vodice, Srima si zatiaľ udržiava pokojnú atmosféru. Počas jej návštevy alebo pobyt tu sú turistom poskytnuté sprístupnené archeologické pamiatky. Chorvátsko je skrátka malebné!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *