Dovolenka v Trogire v Chorvátsku

Mesto Trogir rozhodne nemôžeme pri našom cestovaní jadranským pobrežím zabudnúť. Je to jedno z mála miest, ktoré si aj napriek mnohým nájazdom udržalo svoj takmer pôvodný kultúrny život. Trogir je vyhľadávaný najmä turistami, ktorí chcú prežiť príjemnú a kľudnú dovolenku. Tunajšie pláže sú pokryté prevažne štrkom. More môže ponúknuť nerušené plávanie alebo potápanie sa v krištáľovo čistej vode.

Trogir - Chorvátsko

Mesto je rozdelené na dve časti. Na pevninskej časti je novšie mesto, na umelo vybudovanom ostrovčeku blízkosti ostrova Čiovo je jeho stará časť. S pevninou je ostrov spojený starým kamenným mostom a ostrovom Čiovo novým zdvíhacím mostom.

Najväčšou turistickou atrakciou na celom ostrove je okrem malebných pláží a nádhernej prírody katedrála sv. Vavrinca. Jej stavba začala v 13. storočí v románskom slohu a bola dokončená až o dve storočia neskôr v gotickom slohu.

Nad mestom sa týči pevnosť Kamerlengo, ktorá predtým slúžila k obrane mesta. Dnes je navštevovaným turistickým miestom, z ktorého je výhľad na celé mesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *