Dovolenka na ostrove Šolta v Chorvátsku

Ostrov Šolta je jedným z ostrovov v Jadrane, kde si príroda stále zachovala svoju pôvodnú tvár. Na jeho 60 kilometrov dlhom pobreží sa nachádza nespočetné množstvo malebných zátok a pláží. V posledných niekoľkých rokoch sa stal turistami veľmi vyhľadávaným záliv v blízkosti obce Nečujam. Nachádzajú sa tu upravené pláže a veľmi čisté more. Obyvatelia tejto pôvodne rybárskej osady Vám radi ponúknu plody mora upravené na mnoho spôsobov. Ak tak urobia, rozhodne neodmietajte, nebudete ľutovať. Mnoho turistov navštevuje Nečujam najmä pre rybie špeciality rozplivajúce sa na jazyku.

Ostrov Šolta - Chorvátsko

Miestni obyvatelia sú už po niekoľko storočí preslávení výrobou veľmi kvalitného medu. Medzi ich spôsob obživy patrí aj rybolov, pestovanie vína a poľnohospodárstvo.

Cesta zo Splitu do dediny Rogač na severe ostrova trvá rýchlejší loďou cca 30 minút. Ak sem budete chcieť dopraviť auto a využiť trajekt, počítajte s dlhšou plavbou. Z Rogača, kde je aj benzínová pumpa môžete využiť buď prepravu osobným autom, miestnymi autobusmi alebo taxislužbu do Vami vybraného letoviska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *