Zaujímavé miesta v Alanyi

V Alanyi toho môžete vidieť veľa a verte, že toto mestečko si naozaj zamilujete. Kroky všetkých turistov vedú na hrad, ktorý bol postavený za účelom obrany proti križiakom. Hrad stojí na veľmi vysokom kopci, preto navštíviť ho znamená také menšie pochodové cvičenie. Vynaložená námaha vážne stojí za to, pretože z hradieb sa ponúka naozaj nádherný výhľad na celé mesto. Keď si urobíte dosť fotiek, zastavte sa a opatrne sa pozrite dole. Nie náhodou hradby slúžili ako popravisko – odsúdený bol jednoducho zvrhnutý nadol na skaly, kde ho čakala istá smrť. Pod hradbami sa dochovala osmanská štvrť, ktorá tiež stojí za návštevu.

Zaujímavé miesta v Alanyia

Ak patríte skôr medzi milovníkov prírody, rozhodne si nenechajte ujsť návštevu miestnych jaskýň. Priamo pod hradom sa nachádza jaskyňa Damlatas, ktorej klíma s 98% vlhkosťou vraj prospieva ľuďom trpiacim astmou.

Ďalej sa môžete vydať k prístavu, kde stojí osemhranná 35 m vysoká Kizilkula čiže Červená veža. Na prvý pohľad Vás upúta veľa otvorov, odkiaľ vojaci strieľali na nepriateľské lode. V okolí prístavu sa nachádzajú okrem mešity ďalšie jaskyne – napríklad Pirátska jaskyňa, fosforeskujúca jaskyňa či Jaskyňa milencov, ktorou môžete preplávať na lodičke.

Ak si po tom všetkom potrebujete oddýchnuť, posaďte sa na lavičku v jednom z mnohých udržiavaných parkov plných zelene a užívajte si príjemnú atmosféru tohto prázdninového letoviska.

Ak však histórie ešte nemáte dosť, rozhodne sa roztočte do romantického Side, kde si oddávali milostným hrátkam aj Antonius s Kleopatrou a vďaka výborne zachovalým antickým pamiatkam pre Vás nebude vôbec ťažké preniesť sa o niekoľko tisícročí späť. Neďaleko Side sa nachádza ďalšie antické mesto Aspendos. Ak sa túžite pokochať zelenou prírodou, navštívte národný park Köprülü. Tu sa ukrýva prekrásny kaňon s vodou neuveriteľne modrej farby. Že je voda nielen krásne modrá ale aj poriadne ľadová, môžete vyskúšať pri raftingu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *