Dovolenka na ostrove Vis v Chorvátsku

Prístup na ostrov Vis bol ešte pred niekoľkými rokmi zakázaný. Slúžil chorvátskym vojakom ako oblasť pre testovanie zbraní a pre výcvik armády. Teraz je jedným z najobľúbenejších miest pre rekreáciu a predovšetkým potápanie v celom Chorvátsku. Vojenské objekty ustúpili turistickému ruchu a vojenský priestor sa zmenšil na niekoľkokilometrovú oplotenú oblasť.

Ostrov Vis - Chorvátsko

Bývalé kasárne sa úspešne premenili na hotely a penzióny. Cvičisko bola vypratané, aby ostrov Vis mohol úspešne ťažiť z cestovného ruchu. To sa mu úspešne darí a hlavne medzi potápačmi je obľúbenou destináciou. Šnorchľovanie, ale aj hĺbkové potápanie môžete praktizovať na celom pobreží ostrova.

Nad malou dedinkou Podšpilje sa nachádza vchod do jaskyne bývalého prezidenta komunistickej Juhoslávie JB Tita. V období druhej svetovej vojny používali jaskyňu ako úkryt miestni partizáni a jej návšteva bude určite zaujímavým spestrením dovolenky či výletu na ostrov.

Nachádzajú sa tu dve hlavné centrá. Okrem hlavného mesta Vis turisti tiež často navštevujú mesto Komiža, ktoré leží na opačnej strane ostrova. Na ostrove môžete nájsť mnoho malých dediniek, kde miestny majú nespočetné množstvo polí a políčok, na ktorých pestujú vinič.

Dôležité informácie nájdete na internetovej stránke www.tz-vis.hr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *