Disneyland vo Francúzsku

Najväčší zábavný park vo Francúzsku vyhľadávajú v priebehu roka nielen rodiny s deťmi, ale aj manželské páry alebo mladé dvojice. Kto by sa totiž nechcel vrátiť späť do sveta rozprávok a kreslených príbehov? Jednoducho oddýchnuť si vo svete úplne odlišnom. A práve takýmto svetom je Disneyland. Francúzsky Disneyland v Paríži je často nazývaný Eurodisneyland. Doprava do parku nie je nijako časovo náročná. Z Paríža jazdia z nádražia každú hodinu špeciálne autobusy. Cesta trvá okolo 90 minút a po pohodlnej jazde Vás vysadia až pred samotnými bránami Disneylandu.

Disneyland vo Francúzsku

Môže sa zdať, že tunajší zábavný park je iba kópiou pravého Disneylandu v Kalifornii. Parky však nie sú totožné, každý prináša úplne inú a nezabudnuteľnú atmosféru. Ponuka miestnych zaujímavostí je obrovská, preto tu neváhajte stráviť minimálne 2 dni. Určite sa to oplatí. Ak Vám počasie zrovna nepraje, neodkladajte výlet na iný deň. Usporiadatelia sú pripravení na každú, hoci nepatrnú zmenu počasia a garantujú, že si zábavu v parku užijete tak či tak.

A čo všetko môžete vidieť? Ponuka je takmer nekonečná. Napríklad strašidelný zámok, kde narazíte na krvilačných upírov, bezhlavého rytiera, čarodejnice a strašidelného černokňažníka, čertov a iné hrôzostrašné stvorenia. Nie je isté, že zo zámku vyviaznete živí. Big Thunder Mountain ponúka adrenalínovú jazdu vlakom okolo obrovskej hory, kamenná lebka Pirátov z Karibiku priláka svojim výzorom, vežu Šípkovej Ruženky navštívi nejedna zamilovaná dvojica. Takmer na každom rohu na Vás číhajú ďalšie rozprávkové bytosti, ktoré Vás lákajú na atrakcie. Fotiť a natáčať je samozrejme dovolené.

Otváracia doba a ceny

Otváracia doba nie je stála, preto sa určite pred cestou pozrite na webové stránky Disneyland Paríž. Väčšinou je od pondelka do piatku otvorené v rozmedzí od 10 – 19h, v sobotu do 22h a v nedeľu do 21h. Ceny vstupeniek sú nasledovné: pre dospelých 40 €, pre deti 34 €, od 3 do 11 rokov je vstup zdarma. Potom samozrejme záleží na počte dní, ktoré sa tu rozhodnete stráviť. Podľa toho sa oplatí napríklad dvoj alebo trojdňová rodinná vstupenka.

Okolo rozprávkovej dedinky sa nachádzajú tzv Disney hotely, ktoré ponúkajú svojim hosťom nocľahy. Rozhodne sa jedná o nezabudnuteľný zážitok, vo svete nekončiacich kúzelných príbehov, rozprávkových postavičiek a filmových hrdinov máte jedinečnú možnosť vrátiť sa aspoň na chvíľku do svojho detstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *